Zaznacz stronę

Na problemy z potencją skarży się coraz więcej młodych mężczyzn. Czynniki biologiczne, niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej, to tylko niektóre przyczyny tego stanu rzeczy. Coraz większą rolę w zaburzeniach funkcji seksualnych odgrywa także depresja.

  1. Depresja i impotencja – co to takiego?
  2. Jak depresja wzmaga kłopoty ze wzwodem?
  3. Co zrobić, by poprawić jakość życia seksualnego?

Chcesz znów cieszyć się pełnią satysfakcji z intymnych przygód? W aptekach dostępne są wydawane bez recepty leki na problemy z erekcją. Sprawdź też inne metody!

Depresja i impotencja – co to takiego?

Gorszy nastrój może przydarzyć się każdemu. Jeżeli występuje sporadycznie, to nie ma powodu do obaw – sporadyczne wahania nastroju jak najbardziej mieszczą się w normie. Jednak, gdy przygnębienie i paraliżująca niemoc negatywnie wpływająca na codzienne funkcjonowanie to stan trwający już kilka tygodni, to może to być depresja – wówczas wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Impotencje z depresją łączy przewlekłość schorzenia. Jednorazowy problem ze wzwodem nie powinien od razu powodować paniki. Jednak, gdy do zaburzeń erekcji dochodzi regularnie, trzeba czym prędzej udać się do lekarza, aby zdiagnozować przyczynę.

Jak depresja wzmaga kłopoty ze wzwodem?

Depresja może powodować i pogłębiać problemy z erekcją. Ogólne zniechęcenie do życia, brak celu i głęboki smutek skutkują zobojętnieniem na bodźce fizyczne, które są podstawą udanego życia seksualnego. Warto wskazać obustronną zależność pomiędzy tymi schorzeniami. Również kłopoty z erekcją mogą przyczynić się do pogłębienia stanu depresyjnego.

Co zrobić, by poprawić jakość życia seksualnego?

Zarówno w przypadku depresji, jak i impotencji niezbędna jest pomoc specjalisty, który wskaże najskuteczniejszą drogę do rozwiązania problemu. Pomóc może zmiana trybu życia, lepsze odżywianie, odrobina ruchu czy preparaty dostępne w aptekach bez recepty.