Zaznacz stronę

Jeszcze do niedawna powszechnie uważano, że problemy z erekcją dotykają li tylko osób starszych. O nieprawdziwości takiego stwierdzenia z każdym rokiem przekonuje się coraz więcej młodych mężczyzn.

  1. Wiek a problemy z erekcją
  2. Najczęstsze przyczyny impotencji
  3. Jak usprawnić życie seksualne?

Jeżeli i Ciebie dotyczą problemy z prawidłowym funkcjonowaniem prostaty, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się z niego między innymi tego, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z erekcją.

Wiek a problemy z erekcją

Problemy z erekcją mogą się pojawić w każdym wieku, choć faktem jest, że im mężczyzna starszy, tym zmniejsza się u niego poziom testosteronu. Jednak to nie spadek tego hormonu jest wyłącznie odpowiedzialny za kłopoty z utrzymaniem wzwodu. Gdyby tak było, to ludzie młodzi nie musieliby się borykać z tym schorzeniem. Można z łatwością wskazać przyczyny zaburzeń potencji o zróżnicowanym podłożu.

Najczęstsze przyczyny impotencji

Przyczyny ze wzwodem u mężczyzn mogą mieć podłoże zdrowotne. Nadwaga, otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie to tylko niektóre schorzenia negatywnie wpływające na sprawność seksualną. Stosowanie pewnych grup leków również przyczynia się do zwiększenia problemów z potencją. Nie można w tym miejscu zapomnieć także o niewłaściwej diecie, zaburzeniach emocjonalnych czy braku aktywności fizycznej. Jak widać, impotencja może mieć wiele różnych przyczyn.

Jak usprawnić życie seksualne?

Choć problem impotencji jest dla wielu mężczyzn na tyle wstydliwy, że nie powiedzą o nim nie tylko lekarzowi, ale nawet nie zwierzą się z kłopotów najbliższemu przyjacielowi, to warto pamiętać, iż nieoceniona w powrocie do pełnej sprawności seksualnej jest pomoc specjalisty. Pomoże on zdiagnozować przyczynę impotencji, a także wskaże najefektywniejszą metodę kuracji, dzięki której znów będzie można prowadzić satysfakcjonujące życie intymne.